Veterinárky srdcom

MVDr. Lenka Borková
Veterinárny lekár

Univerzitu veterinárneho lekárstva v Košiciach som absolvovala v roku 2010. Počas štúdia som jeden semester strávila štúdiom aj na Universitá degli studi di Perugia, kde som študovala v talianskom jazyku. Po skončení štúdia som sa zamestnala vo farma biznise v rôznych firmách, vo voľnom čase som praxovala v mnohých veterinárnych ambulanciách a snívala o tej vlastnej, kde si budem môcť presadiť svoje postupy a metódy, tak ako som ich cítila. V roku 2019 som popri zamestnaní založila obchod Franeko – záhradkárstvo a chovateľstvo a o rok neskôr som v ňom zriadila Ambulanciu veterinárky srdcom a tým som sa definitívne rozlúčila s prácou s veterinárnymi liekmi, kde som pôsobila 5 rokov. Takto sa začala moja cesta veterinárneho lekára v praxi a jedno veľké dobrodružstvo. Milujem svoju prácu, pretože milujem ľudí a ich zvieratá. Každý sme jedinečný a preto bez súdenia a hodnotenia rešpektujem a súcitím. U nás sú vítaní aj zahraniční majitelia zvieratiek, nakoľko ovládam 3 cudzie jazyky angličtinu, taliančinu a nemčinu. Doma sa starám o kocúra Noela a mačku Locu. Vo voľnom čase tancujem a rada sa zúčastňujem rôznych workshopov a kurzov zameraných na sebarozvoj, komunikáciu so zvieratami a alternatívne formy liečenia.

Zobraziť viac

Bc. Zuzana Szécsényiová
Veterinárna sestra

V roku 2000 som ukončila Strednú Poľnohospodársku školu, odbor Veterinárstvo v Košiciach. Po škole som však išla do zahraničia, do rôznych krajín, kde som strávila veľa rokov a naberala ako životné, tak aj pracovné skúsenosti v rôznych oblastiach. Medzitým prišli dve deti, rodina, vysoká škola a tiež podnikanie. To som však po niekoľkých rokoch ukončila a dostala som príležitosť vrátiť sa opäť k odboru, ktorý som vyštudovala a naberať skúsenosti aj v tejto oblasti. Som veľmi rada, že môžem aj ja prispieť k zdraviu a pohode Vašich domácich miláčikov a stále sa zlepšovať aj v tomto smere. V súkromnom živote sa ako samoživiteľka starám o dvoch úžasných chlapcov a tiež o nášho parťáka kocúra Mufka a škrečka Zuzku. Už niekoľko rokov otužujem, športujem a zaujímam sa o osobnostný či duchovný rozvoj.

Zobraziť viac

Po ukončení strednej školy mi učarovali plemená typu bull a moje kroky smerovali k vzdelávaniu sa v problematike chovu,správania sa a ochoreniach týchto plemien.S mojou dcérou zdielame rovnakú vášeň a lásku ku zvieratám a tak sa naša domácnosť rozrástla a začali sme sa venovať chovu terárijných zvierat a drobných hlodavcov. V roku 2015 som si rozšírila vzdelanie o lektora pre dospelých, aby som svoje vedomosti a skúsenosti mohla posúvať ďalej. Taktiež som absolvovala školenie manipulácia so zvieratami a ošetrovateľské techniky. V roku 2023 som mohla byť súčasťou kurzu ATEvet inhalačná anestézia, pod vedením vynikajúceho veterinárneho anesteziológa MVDr. Petra Raušera. Som nesmierne rada, že som sa mohla stať súčasťou skvelého tímu a pomáhať vám a vašim zvieratkám, aby prežili krasny a plnohodnotny život.

Zobraziť viac

Pohotovostná služba

Každý utorok od 19:00 do 8:00

S pohotovostným príplatkom 35€ do 22:00, od 22:00 - 70€